bebekler için tebrik kartı

bu kartı yapalı iki haftadan fazla oluyor fakat son eklediğim yazıdan bu yana bir türkiye tatili yapıp geldim, eklemeye fırsatım olmadı. birkaç hafta önce internetten epey kart yapım malzemesi sipariş etmiştim. tatile gitmeden bir gün önce gelmişti paketlerim. birşeyler yapmadan yeni oyuncaklarımı bırakıp gidemeyeceğim için o bir günlük arada birkaç kart yaptım. bu da onlardan biri.

buradaki bebek kutlama kartı epey beğenilmişti. farklı bir alternatif olsun diye bir de yukarıdaki kartı hazırladım. yeni doğan bir bebeği ziyarete gittiğinizde kullanabileceğiniz gibi, ilk doğum gününde doğum günü davetiyesi olarak da hazırlayabilirsiniz.

bunlar yeni aldığım desen ıstampaları. çoğunlukla bebek temalı olanları tercih ettim. hepsi o kadar güzel ki birşeyler yapmak için masamın başına oturduğumda artık hiç kalkamaz oldum.

fotoğraftaki bebek ayakları şeffaf ve silikon(clear stamp). daha önce bu tür bir ıstampa kullanmamıştım. bende sadece ahşap olanlarından vardı. fakat bu tür stamplerin daha kullanışlı olduğuna karar verdim.

yukarıdaki gibi şeffaf bir bloğa herhangi bir ara malzeme kullanmadan yapıştırılıyor ve kolayca çıkarılıyor.

ahşap olanlarından daha kullanışlı olduğuna karar vermemin nedeni; mürekkep pedine batırıldığında, desenin tamamının boyanıp boyanmadığını görebilmek oldu. diğer türlüsü biraz stresli olabiliyor:) desen bazen solgun ya da yer yer silik çıkabiliyor.

ıstampayı, metalik simli mürekkep pedine (ink pad) bastırıp uzun ince dikdörtgen karta yer yer bastırdım.

kartın tüm yüzeyini aralıklı olarak minik ayaklarla kapladım.

aynı ayak deseninden küçük bir karta daha basıp embos/embas tozuyla (embossing powder) kapladım. fazla tozu silkeleyip embos ısıtıcısıyla tozları ısıtıp sabitleştirdim.

biraz boyut katmak için ayak desenli küçük kartı sırayla yeşil ve pembe kartlarla üstüste yapıştırdım.

farklı bir ıstampayla bebek desenli küçük bir kart daha hazırlayıp boyalarla renklendirdim. aynı şekilde onu da yeşil ve pembe kartlarla üstüste yapıştırdım.

hazırladığım minik kartları, asıl karta çift tarafı yapışkanlı köpük yapıştırıcıyla yapıştırdım. böylece boyutlu bir görüntü elde ettim.

kartın sol kısmını yapışkanlı bir kurdele ile süsledim.

şekilli delgeçle küçük papatyalar hazırladım. çiçeklerin ortasına parlak taşlar yerleştirdim ve boşlukları süsledim.

3 yorum :

  1. Gerçekten çok şirin olmuş.Şu şekilli delgeçler çok işe yarıyor:))

    YanıtlaSil
  2. serena, teşekkür ederim. kesinlikle çok işe yarıyorlar. iyi ki varlar :)

    YanıtlaSil
  3. Ne kadar güzel olmuş,çok beğendim,ellerinize sağlık..

    YanıtlaSil

sen de fikrini paylaş!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin