fimodan taşlı, çiçekli küpeler

bunlar da buradaki kolyenin küpe versiyonları. herbirinin yapım aşamalarını fotoğraflamaya gerek yok diye düşündüm. çiçekler aynı, yalnızca renkleri değişik. küpelerden kimilerini oval, kimilerini yuvarlak yaptım. hepsi de güzel oldu. bunların üçgen ve karelerini de yapayım da hiçbir geometrik şeklin hatrı kalmasın:) insanda yapma isteği uyandırıyor ama değil mi?

5 yorum :

 1. yaaa bu kadar minik nasıl çalışabiliyorsun benimkiler koooocaman oluyorrr

  YanıtlaSil
 2. uzmanamator, sabırla desem:) kürdan yardımı alıyorum çoğunlukla. elle tutulamayacak kadar küçük oluyorlar çünkü.

  YanıtlaSil
 3. merhaba.. geçenlerde aldım elıme fımolarımı. güzel güzel yaptım şekillerimi sonra fırına koydum ama yandılar resmen:D
  ılk deneyımımdı. acaba fırına koymadan once bıraz bekletmemmi gerekıyodu?yada başka bir püf noktasımı var?

  YanıtlaSil
 4. nesli, aklıma birkaç olasılık geliyor:
  1)fimolarını sıcak fırına vermiş olabilirsin
  2)pişirme süresini aşmış olabilirsin
  3)yüksek derecede pişirmiş olabilirsin.
  polimer killeri mutlaka soğuk fırına vermek gerekiyor. fırının çok çabuk ısınıyorsa dereceyi daha düşük tutup pişme süresini 5-10 dakika artırabilirsin. önemli olan fimoyu ani ısı değişikliğinden korumak. fırının üstten ısıtmalıysa fimolarını alt raflara, alttan ısıtmalıysa üst raflara yerleştir. fanlı fırın kullanıyorsan fanın yakınına yerleştirmemeye çalış. sıcak havanın yoğun geldiği kısımlarda renk değişikliği ya da kararma olabilir. paketlerinde 130 derecede pişirilmesi öneriliyor ancak küçük ya da ince parçaları 110 derecede(30 dakika) pişirmek yeterli. pişme süresi bitiminde de fırını kapatmış olsan bile sıcak fırının içinde fimolarını bekletme. bunların dışında dikkat edilecek bir nokta yok. yaptıklarını hemen de pişirebilirsin, birkaç gün geçtikten sonra da. tekrar denediğinde paylaşırsan sevinirim. sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. güzel olmuş ama nasıl yapıldığını yazsaydın daha iyi olu

  rdu

  YanıtlaSil

sen de fikrini paylaş!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin