anneler günü için tebrik kartı

anneler günü için bu tebrik kartını hazırladım. kalpli süsleri yeni almıştım, kullanmak için bahane oldu hem. yapım aşamalarını fotoğraflayamadım ancak görüntüden belli oluyor zaten. anneme hazırladığım için anneler günü kartı dedim ancak, genel amaçlı kullanmak üzere de yapabilirsiniz:)

eflatun kartı zemin için seçtim. karta yapıştırıldığında kenarlarından biraz görünecek şekilde mor fon kartonundan bir dikdörtgen kestim. daha küçük bir dikdörtgeni de pembe renkten kestim. puantiyeli bir kurdeleyi, uçlarını kartların altına kıvırarak yapıştırdım.

çiçekleri, desen ıstampasıyla mürekkep baskı yaparak hazırladım. kuru boyayla renklendirip ortalarına parlak taşlar yapıştırdım. vazoyu kalıpsız, rasgele çizdim ve kestim. beyaz fon kartonu üzerine vazoyu ve çiçekleri çift taraflı köpük yapıştırıcıyla yapıştırdım, böylelikle boyutlu bir görünüm elde ettim. çiçeklerin bulunduğu beyaz fon kartonunu, sırayla mor ve mavi fon kartonlarının üzerine stick yapıştırıcıyla yapıştırdım ancak hepsini birden zemine yapıştırırken yine çift taraflı köpük yapıştırıcı kullandım.

şekilli delgeçle mavi fon kartonu ve aydınger kağıdından papatyalar yapıp üstüste koyarak çiçek hazırladım. çiçeği yapıştırıp kalplerle tamamladım.

7 yorum :

 1. Harika olmuş, bayıldım. Ben de çocukluğumdan beri kartları çok severim. Kendim hiç yapmasam da hep özel yapılmış kartlar alırım sevdiklerime :)

  YanıtlaSil
 2. harika olmuş bende öğrencilerimle hazırladım ama sizin ki gibi olmadı tabi ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 3. Çok güzeller,ellerine sağlık hayatım.

  YanıtlaSil
 4. bu fikri çok tuttum:))
  özellikle benim için çok ideal olacak ellerine sağlık.
  ayrıca anneler gününü kutlarım:)

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel olmuş ellerine sağlık canım.

  YanıtlaSil
 6. sibella, yapmanızı da tavsiye ederim. sebepsiz yere göndermek için bahane oluyor hem:)

  harosa, eminim sizin yaptıklarınız da güzel olmuştur. emek vererek yapılan herşey güzel.

  beyaz mendil, kubra zeynep kara, orguknit; beğenmenize sevindim. yorumlarınız için teşekkür ederim, sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. çok güzellmiş

  YanıtlaSil

sen de fikrini paylaş!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin