yeni başlayanlar için fimo kolyeler:)


uzun zamandır yeni birşey ekleyemedim. kanada'da bir arkadaşımın aracılığıyla katılacağım el yapımı ürünler satış etkinliği için hazırlık yapıyorum son birkaç haftadır.

polimer kille ilgili çalışmalarımı burada aşama aşama anlatımlı olarak paylaştığım için, örneğin bir kolye yaparken; kolyenin zemini, çiçeklerinin hazırlanması, yapraklarının yerleştirilmesi gibi her adımın fotoğraflama aşaması epey uzun sürüyor ve beni yavaşlatıyor. bu yüzden blogla ilgilenmediğim zaman içinde yaptığım polimer killerin yapım aşamasını fotoğraflamadım. burada yalnızca fotoğrafları paylaşıyorum ancak görüntüden nasıl yapılabileceği çok kolay çıkartılabilir zaten.

kolyelerin zeminlerini hazırladıktan sonra kretuarla çeşitli şekiller kestim. küçük yuvarlaklar, minik noktalar yaptım ve simetrik olmasına dikkat ederek hamurun üzerine yerleştirdim. bu işlemi yaparken herhangi bir kalıp kullanmadım. polimer kille, bu şekilde hazırlanan birşey yapacaksanız ve benzer şekiller kesmekte zorlanıyorsanız; bir karttan kalıp çıkartıp açtığınız hamurun üzerine koyup kenarlardan keserek birbirine benzer şekilde fimolar elde edebilirsiniz.


kolye uçlarını 110 derece(önceden ısıtılmamış) fırında 30 dakika pişirdim. önceden yaptığım aynı boyda, farklı renklerde yuvarlak boncukları kolye uçlarının iki yanına dizerek kolyeleri tamamladım. yapımı basit bu rengarenk ve neşeli kolyeler, henüz fimoyu eline almamış kişileri sanırım harekete geçirecektir :)


6 yorum :

 1. Çok güzel, çok içacıcı olmuş, ellerinize sağlık. Bol satışlar diliyorum.

  YanıtlaSil
 2. sesiber, çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. çok güzeller heğsi de harika eline sağlık

  YanıtlaSil
 4. blogunuzu yeni keşfettim emek sensin vasıtasıyla ve çok merak ettiğim bir işide öğrenmiş oldum sayenizde , çok teşekkürler kendi adıma, başarılar diliyorum ellerinize sağlık.
  SC Tasarım seher

  YanıtlaSil
 5. seher, teşekkür ederim. ilginiz varsa başlamanızı tavsiye ederim çok zevkli bir uğraş :)

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar bende yeni kesifçilerdenim fimoya merak sardım da bu ara. bilgiler için teşekkürler:)

  YanıtlaSil

sen de fikrini paylaş!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin