fimodan kurabiye adam anahtarlık

bu kurabiye kalıplarını tabi ki kurabiye yapmak için almadım :) kalıpları görür görmez fimodan yapılmış birşeyler canlandı gözümde. ben anahtarlık olarak düşündüm ancak çocuklar için kolyeler ve çanta süsleri de yapılabilir.

aslında kalıplar anne baba ve 2 çocuktan oluşuyor ancak çocukların boyları anahtarlık için yeterli geldi bu yüzden anne ve babayı kullanmadım.

bu kalıptan bulamazsanız ve bu anahtarlıktan yapmak isterseniz diye kağıda kalıplarını çıkardım. çıktısını alarak kesip, açtığınız polimer killerin üzerine koyarak kenarlarını keserek şekilleri elde edebilirsiniz.

ten rengi polimer kili hamur açma makinesinin en kalın ayarından geçirip kalıpla şekilleri çıkardım. kız için düz bir etek yaptım, çiçekli desen bloğundan küçük çiçeklerle süsledim. saçları için çok ince kahverengi hamur şeritleri kullandım.

kız figürüne aksesuar yapmak kolay ama erkek biraz çıplak kaldı, fazla giydiremedim. sadece bir papyon ve düğmelerle süsledim ancak bu hali bile yeterince sevimliydi. bir dahaki sefere acele etmeyip takım elbise giydirmeyi düşünüyorum.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

sen de fikrini paylaş!

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin